LOUKA - ENDURO

Stránky věnované mé osobě a Enduru

Biografie

Jméno: Tomáš Loukota 
Datum narození: 17. 1. 1987
Bydliště: Praha
Kontakt: 737 235 620
ICQ: 268 818 116
Výška: 183 cm
Váha: 90 kg
Věk: 25
 
Záliby: Enduro, motokros, SNB, squash...
Oblíbené pití: Vodka+redbull, Havana+cola
Oblíbené jídlo: Tousty :D
Oblíbené místo: White hill – můj domov
Oblíbený podnik: Hvězda – club
Oblíbená trať: Cremona, Třebíz, Benešov
 
Jak sem se dostal k tomuto sportu….
Už od 7 let jsem si nejvíc přál motorku, ale bohužel mě rodiče dali na fotbal, takže sem se honil za míčem, jako to dělá snad polovina lidstva.
Jednoho dne jsme jeli s tátou do firmy, kde na mě čekalo obrovské překvapení a já to samozřejmě nevěděl. Táta najednou otevřel dveře od skladu a tam se objevila oranžová krása o objemu 50 ccm na velkých kolech byla to motorka, která zažila spoustu podařených závodů v podání bratrů Křivských „Křiváků”. Hned sem se zeptal čí je ta motorka a taťka Lůďa řekl tu nejlepší odpověď: Tvoje! V tu dobu mi bylo 12 let
Myslel jsem, že se snad …. no jak to říct no prostě měl sem největší radost. Motorku jsme šli hned vyzkoušet a já se neuměl ani rozjet takže mi všechno táta vysvětlil a šel sem na to rozjel sem se na poprvé takže sem byl asi velký talent… chvilku sem kroužil pak sem dal dvojku ta už byla zabijácká to sem zrovna vyjížděl na skok no pro mě to byl teda kopeček, ale najednou sem nějak začínával sklouzávat se sedla v tom sem začal víc a víc přidávat plyn a šup už sem ležel na zádech. Všechno bylo v cajkáči tak sem na to znovu skočil, ale už sem byl krapet vyděšený, takže to rozjíždění nebylo už na jedničku.
V tu dobu jsem jezdil tak jednou za měsíc jednou za dva a vůbec jsem nevěděl a táta už vůbec ne, že budeme jezdit závody Enduro.
V roce 2000 to mi bylo 13 let jsem jel svoje první závody rozhodnul o tom pan endurák Jiří Císař slovy: ty vole tenhle vingl už mu docela pasuje a bylo to. Jeli jsme na Cross country které se jelo ve Chříči musím říct, že v té době to byl pro mě extrémní závod šáhnul sem si tam na dno svých sil a to mě ještě do všech kopců vytlačili kamarádi Křiváci a tatínek bez nich bych to nikdy nedojel, takže za to jim dávám své díky. Nakonec sem dojel na 4. místě a odnesl sem si dokonce 400 korun to byl poslední rok, kdy se ještě vyplácely peníze za umístnění.
 
Louka